27.01.2012

Top 10: ulubieni bohaterowie

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu ulubionych bohaterów!Severus Tobiasz Snape- mój ulubiony bohater książek o młodym czarodzieju. Nigdy do końca nie wiadomo czy jest dobry, czy zły. Bohater trójwymiarowy. Na uwagę zasługuje również kreacja Alana Rickmana, który oddał wręcz mistrzowsko całą złożoność postali Snape'a


Ralph de Bricassart- chyba najbardziej złożona postać z jaką się spotkałam. Służy Bogu, ale kocha ponad wszystko kobietę. Ślubował żyć w ubóstwie, ale chętnie zagarnia majątek po Mary Carson. Skromny, ale marzy mu się władza kościelna. Nie wspomnę już o odtwórcy roli  Ralpha Richardzie Chamberlainie. Pokochałam go od pierwszego wejrzenia.
 
John Blackthorne – główny bohater powieści Jamesa Clavella Shōgun z 1975 roku. Cudowny, wspaniały, wyjątkowy. Ciekawy świata, waleczny, lojalny, honorowy, cierpliwy. Ideał mężczyzny.

Tych panów chyba nie trzeba przedstawiać. Don Vito- mój ideał głowy rodziny oraz Michael- mój ideał mężczyzny. IDEAŁYJurko Bohun- jak kochać to księcia, jak kraść to miliony powiadają. Więc ja mówię kochaj mnie i śpiewaj mi jak Bohun. Jak ja go kocham.


Edmund Dantes, zwany później hrabią Monte Christo. W jego wykonaniu zemsta jest słodka niczym miód. Najbardziej podoba mi się proces przemiany Edmunda- naiwnego chłopaka na którym nie zawiesiłabym oka w hrabiego. Na jego przykładzie można dojść do wniosku, że chęć zemsty może być budująca.


 Może V nie jest do końca bohaterem książkowym, ale myślę, że komiks też mogę tu zamieścić. "Pod tą maską kryje się coś więcej niż ciało... Pod tą maską kryje się idea, Panie Creedy, a idee są kuloodporne"


 Bogumił Niechcic- jeden z bohaterów mojej pracy maturalnej. Człowiek silny, kochający ziemię i pracę, lojalny, szanujący ludzi. Ideał człowieka


Znachor, czyli Rafał Wilczur. Tak samo jak Bogumił kochał pracę i ludzi. I za to ja go pokochałam


Rhett Butler, bohater książki Przeminęło z wiatrem. Pojęcia nie mam dlaczego, ale od razu się w nim zakochałam, chociaż był chamem i bucem z przerostem ego.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Bohuna i panów Corleone <3 Do Snape'a pewnie się przekonam po ostatniej części cyklu - wszyscy mi mówią, że go pokocham na koniec.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że wielu panów mamy tych samych, wynik byłby lepszy tylko część twoich do mojej 10 się nie załapała. I ciekawy wybór z Ralphem, on wzbudzał mój gniew, bardzo podoba mi się ta historia, jego i Maggie, ale nie wiem czy lubię tego księdza, tego człowieka i tego mężczyznę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się w pełni z postacią Snape

  OdpowiedzUsuń
 4. Bohun i V - moi ulubieńcy :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpisuję sie po tym zestawieniem :) choć przyznam że wobec Ralpha miałam mieszane uczucia.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu