24.03.2012

Top 10: ulubieni bohaterowie filmów i seriali

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu ulubionych bohaterów filmów i seriali!

FILMY ZAGRANICZNE 
Severus Snape (Harry Potter), Rhett Butler (Przeminęło z wiatrem), Raymond Babbitt (Rain man), John Milton (Adwokat diabła), Jack Sparrow (Piraci z Karaibów), Osioł (Shrek), Don Vito i Michael Corleone (Ojciec Chrzestny), Hannibal Lecter, Frank Slade (Zapach kobiety)

POLSKIE FILMY

Adaś Miauczyński (Dzień świra), Maks Paradys (Seksmisja), Ryszard Ochódzki (Miś), Kazimierz Pawlak (Sami swoi), Ryszard Riedel (Skazany na Bluesa), Franz Maurer (Psy), Jurko Bohun (Ogniem i mieczem), Michał Sulecki (Tato), Rafał Wilczur (Znachor), Geralt z Rivii (Wiedźmin)
Z seriali (tym razem mieszane top bo znów się rozpędzam :P)

 

Richard Edgar "Rick" Castle (Castle), Dr Gregory House, Al Bundy, Dexter Morgan, Adrian Monk, Jaś Fasola, Stanisław Anioł (Alternatywy 4), Ferdynand Kiepski, Porucznik Sławomir Borewicz (07 zgłoś się), Rademenes  (7 życzeń)

Z samych polskich seriali lat 70-90 mogłabym zrobić jakieś dwa top. Kochałam Jana Serce, Zmienników, Karwowskiego, rodzinę Talarów, Olgierda Halskiego, Leszka Góreckiego, bohaterów serialu W labiryncie itd, itd, itd. No ale top 100 nie mogę zrobić. Ułatwi mi sprawę jakieś Top dotyczące aktorów i aktorek (oby osobne) bo często moi ulubieni aktorzy wcielali się w kilku bohaterów których lubiłam.

7 komentarzy:

 1. Jack Sparrow (Piraci z Karaibów), Osioł (Shrek), Don Vito i Michael Corleone (Ojciec Chrzestny), Frank Slade (Zapach kobiety)
  Też ich bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Snape i Dexter jak najbardziej zgodzę się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że nie ograniczałaś się do dziesiątki:) ja niestety zrobiłam to i wielu bohaterów już się nie zmieściło, jak np. Wiedźmin czy Michael Corleone:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wszystkimi bohaterami z filmów zagranicznych zgadzam się z tobą :D Są super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpisuję się pod WSZYSTKIMI zagranicznymi - świetne typy! Również serialowe wybory bardzo przypadły mi do gustu. Ci z polskich filmów już tylko w połowie, ale widzę, że mamy podobne gusta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. @zaczytana-w-chmurach: dobrze, że ktoś ma podobny gust, bo czasami czuję się wyobcowana :)

  @Zaczytana: no jakoś cholibka nie potrafiłam. Tylu fascynujących bohaterów :))

  @Futbolowa: cieszyć się niezmiernie, bo wg znajomych lubię dziwne filmy :P

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu