29.05.2012

Top 10: najlepsze książki dla dzieci

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć najlepszych książek dla dzieci!


Myśląc o Kubusiu Puchatku, Muminkach, Ani, panu Kleksie mam na myśli ogólnie książki o nich, niekoniecznie akurat dokładnie te przedstawione. Alicja w krainie czarów którą znalazłam jest przystosowana do młodego czytelnika. A "Wszystko o Ciburaszce i krokodylu Gienie" to książka którą kupiłam w Moskwie i wiem, że będę ją czytała swojemu dziecku. Ogólnie dzisiejsze Top10 ułożyłam myśląc o małej Lence Antoninie lub Aleksandrze Sergiuszu :)
Wszystkie te książki czegoś uczą. Współczucia, przyjaźni, miłości, fascynacji, marzeń, troski o innych. I dlatego właśnie te, a nie inne

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe TOP 10. "Kubusia Puchatka", "Muminki", "Pippi" i "Anię..." również uwielbiam. Od siebie dodałabym jeszcze parę książek, ale żeby wybrać tylko 10, musiałabym poważnie się zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Basia,
  zastanów się i dołącz do zabawy :)

  Kasiu,
  świetne wybory, sama kilka z tych tytułów planowałam umieścić i u siebie, ale nie udało mi się ich zmieścić (np. Ania, Muminki, Akademia). Wygląda na to, że to kolejny ranking, w którym mogłabym spokojnie wyłonić minimum 20. ulubieńców :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram Klaudynę. Pomyśl i zrób swoje Top10- chętnie zobaczymy :)
  Faktycznie, gdyby człowiek chciał wszystko umieścić to by były minimum top20

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam "Anię z Zielonego Wzgórza" :D Czytałam ją kilka razy, bardzo miło wspominam tę lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W bajkach dla dzieci nie mam obeznania, ale chyba jakieś swoje typy bym znalazła :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu