15.07.2012

Top 10: wymarzone podróżnicze cele

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć wymarzonych podróżniczych celów.o Gdańsku nic pisać nie będę, bo jaki koń jest każdy widzi

Moskwa- stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jest także największym miastem Europy, liczącym 10,56 mln mieszkańców, przy czym cała aglomeracja liczy 14,6 mln mieszkańców (2007). Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji. Byłam, zakochałam się, chcę pojechać tam jeszcze raz.
Toskania- kraina historyczna i region administracyjny w środkowych Włoszech.Region jest jednym z najważniejszych centrów turystyki na świecie. Regionalna kuchnia i wina cieszą się dużą popularnością, szeroko rozwinięta agroturystyka dysponuje bogatą bazą noclegową. Zabytki i światowej sławy muzea przyciągają zwiedzających z całego świata.
Sycylia- największa wyspa na Morzu Śródziemnym, leżąca na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją wąska Cieśnina Mesyńska
Bajkał- jezioro tektoniczne w Azji, zwane „Błękitnym okiem Syberii” lub „Syberyjskim morzem”, położone na terytorium Rosji (Syberia) w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim. Jest ono najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie, a ponadto – pod względem powierzchni – drugim jeziorem w Azji i siódmym na świecie
Afryka- w kilku zdaniach nie da się o niej napisać. Jest wielka i piękna.

Bora Bora- wyspa na Oceanie Spokojnym, koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek, w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa, na północny zachód od Tahiti.
Tokio- stolica Japonii położona nad Oceanem Spokojnym (Zatoka Tokijska) na Honsiu – największej z Wysp Japońskich. Główny ośrodek największego zespołu miejskiego świata
Kopenhaga- stolica i największe miasto Królestwa Danii. Czwarte co do wielkości miasto nordyckie (po Sztokholmie, Oslo i Helsinkach).
Alaska- stan USA w północno-zachodniej części Ameryki Północnej, nieposiadający bezpośredniego połączenia lądowego z główną częścią Stanów Zjednoczonych.
Graniczy od wschodu z Kanadą, a od zachodu przez Cieśninę Beringa z Rosją.
Dominują góry i wyżyny; szczyt Mount McKinley (6194 m n.p.m.) jest najwyższym punktem Ameryki Północnej; liczne stożki wulkaniczne. Do terytorium należą też Aleuty.
Ma największą powierzchnię spośród wszystkich stanów USA.

W Gdańsku będę juża kilka dni... reszta pozostaje w sferze marzeń niestety...

5 komentarzy:

 1. Bardzo interesujący post :) Przy okazji zapraszam do siebie po kilka nowych inspiracji książkowych :)

  Pozdrawiam!

  http://aleksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie zmieściłabym się w dziesiątce, gdybym miała wymienić wszystkie miejsca, jakie chce odwiedzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również marzę o Moskwie (ogólnie o Rosji) i o Alasce, więc pewnie zawrę je w moim Top 10. Z miejsc, które wymieniasz miałam okazję odwiedzić Sycylię i bardzo dobrze tę wyspę wspominam, ma swój niezapomniany włoski urok, więc jest to z pewnością dobry wybór na wyjazd.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również marzy się słoneczna Toskania ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właściwie większość z nich i ja bym chętnie wybrała. Moskwę, Afrykę, Tokio i Sycylię w szczególności :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu