15.08.2012

Mętlik w głowie mam....


Ponownie. Kiedyś już tak miałam, przeszło mi, ale wraca po raz kolejny i kolejny i kolejny...

Smellofpaper to blog z recenzjami książek (bardzo rzadko filmów), ale marzy mi się coś, gdzie mogłabym wrzucać wszystko, co kłębi mi się w głupiej łepetynie. Czy to będzie recenzja książki, filmu, zdjęcie otrzymanej pocztówki, refleksja, przepis na obiad czy głupia reklama. Coraz częściej spotykam się z blogami o szerszej tematyce niż choćby właśnie recenzje, blogi te się utrzymują. (Głupotą jest moim zdaniem posiadanie kilku blogów, jeśli dany temat aktualizuje się raz na jakiś czas, a nie raz na kilka dni.)
 Tylko czy...
1) zacząć dodawać inne rzeczy do tego bloga czy też stworzyć inny i na tym dać info/przekierowanie
2) jaki dać adres (już z tym miałam problemy) bo ma to być coś, co mi się nie znudzi po pół roku, coś, co będzie mnie określać i do mnie pasować.
3) obserwujecie takie blogi? Czytacie? Czy też wolicie blogi poświęcone jednej tematyce i jeśli ktoś pisze o kilku sprawach to olewacie?
4) Jeśli znacie jakieś blogi poświęcone więcej niż jednej tematyce (np recenzje) to podajcie jakieś przykłady, może mi to pomoże.

I błagam, pomóżcie, wypowiedzcie się, doradźcie. Będę wdzięczna, dźwięczna i szczęśliwsza. A na pewno spokojniejsza.

p.s. Jak z Waszym czytaniem blogów na innych platformach? Tylko blogi z własnej domeny, czy też jeśli ktoś ma bloga na swoim serwerze to do niego wpadacie? Macie jakąś listę obserwowanych, a może zaglądacie na funpage danego bloga na FB? Zapisujecie się do newsletterów, czy nie lubicie takiej formy powiadomień?

6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie preferuję platformy 'współpracujące' z bloggerem, tzn. takie, których aktualizacje mogę obserwować w blogrollu. Niestety, nie ze wszystkimi linkami się to sprawdza. Jeżeli na bloggerze chciałabyś mieć własną domenę [sama mam to w planach] aktualizacje, na szczęście, wyświetlać się będą prawidłowo :)

  Co do blogów wielotematycznych - sama wymyślając nazwę bloga kierowałam się tym, żeby już samą nazwą nie blokować sobie dostępu do rozszerzania działalności bloga, który - z założenia - traktować miał o literaturze, filmie, muzyce, gotowaniu i sporcie. Twoja nazwa też Cię nie ogranicza, ale już wszelkie blogi z 'ksiazka' w adresie w jakiś sposób wywołują dosyć wąskie skojarzenia.

  Myślę, że z powodzeniem mogłabyś poszerzyć działalność tego bloga, bez konieczności zakładania kolejnego adresu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram futbolową. Nie twórz nowego bloga, mi tutaj nie będą przeszkadzać ani przepisy, ani posty innej tematyki :)
  Ja raczej obserwuję tylko te blogi, które da się dodać do blogrolla na bloggerze (ale i te na wordpressie czy onecie się da, więc spoko). Za newsletterami nie przepadam, kolejny spam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że nie ma sensu tworzenie nowego bloga. Przecież jeśli dodasz notkę o czymś innym, osoba której to nie zainteresuje, po prostu sobie odpuści przeczytanie. Ja na przykład mam w obserwowanych wiele blogów kulinarnych, a jeśli widzę, że ktoś wrzuca przepis na wieprzowinę, to od razu wiadomo, że na niego nie kliknę. Jeśli pojawi się wołowina, wchodzę od razu :)
  Szeroka tematyka bloga ma wiele zalet :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem, jeśli będziesz coś dodawać od czasu do czasu, to nie ma sensu tworzyć nowego bloga. Ja np. mam drugiego bloga z przepisami, ale dodaję je na tyle często, że nie byłoby sensu mieszać ich z recenzjami książek.

  Jeśli chodzi o podobne blogi, w których od czasu do czasu dodawane są inne treści to np. http://tektonika-uczuc.blogspot.com/ czy http://kasiek-mysli.blogspot.com/.

  Raczej przeglądam blogi z mojej listy na blogu. Często śledzę je także przez FB.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie mam preferencji odnośnie jednej tematyki bloga, ale nie ukrywam, że na te książkowe wpadam zdecydowanie najczęściej. Blogi na innych domenach również śledzę, ale mniej skrupulatnie - ot, zapominam o nich czasem.

  Tworzenie nowego bloga zależy od tego, jakie masz podejście do tego bloga, którego już masz. Jeśli chciałabyś, żeby opowiadał o tylko książkach, to na tematykę "misz-masz" stwórz nowego. A jeśli nie zależy Ci na tym aż tak, to przecież możesz zacząć pisać tutaj. Na pewno część czytelników się zniechęci, ale w to miejsce przyjdą przecież nowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardzo lubię blogi, które mają zróżnicowaną tematykę i uważam, że taki system bardzo się sprawdza. Uważam, że nie ma sensu żebyś zakładała jakiegoś oddzielnego bloga :)

  I nie ma dla mnie żadnej różnicy platforma, na której będziesz tworzyć. Ja i tak dodaję sobie bloga do RSS i w ten sposób mam powiadomienia o nowych wpisach :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu