Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta.
A co:) pomyślałam sobie, że chyba mam ochotę wypełnić sobie i podzielić się z Wami moimi typami starszych top10. (Mam nadzieję, że Klaudyna nie będzie mieć nic przeciwko)
Charlie (Tom Cruise) dowiaduje się, że ojciec, który go porzucił wiele lat temu zmarł. W testamencie został zamieszczony tajemniczy wpis o tym, że Charlie ma brata Raymonda (Dustin Hoffman) zamkniętego w zakładzie dla autystów. Raymond mimo choroby umie w pamięci rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne z niesamowitą szybkością. Ojciec zostawił swoją fortunę Raymondowi, który nawet nie rozumie do czego służą pieniądze. Charlie jest rozgoryczony faktem, że ojciec trzymał w tajemnicy życie Raymonda. Wykrada on brata z zakładu i razem wyruszają w podróż aby się poznać. Wydaje mi się, że to mój ulubiony film. Świetna muzyka, super gra aktorska Dustina Hoffmana, piękna historia
Rok 1960, małe miasteczko we Francji. Vianne Rocher z córką przenoszą się do miasteczka i otwierają sklep z czekoladą. Burmistrz miasta nie może pogodzić się z pozycją przybyszki i robi wszystko, by jej zaszkodzić, ale jej ciepła osobowość i umiejętność zarządzania sklepem, zyskują Vianne przychylność mieszkańców. Wiele się zmienia, kiedy grupa żeglarzy pod wodzą Roux, zatrzymuje się w mieście.
Przepiękna historia o przyjaźni, stereotypach i miłości... do czekolady. Do tego filmu wracam co jakiś czas, bo dziwnym przypadkiem jeszcze mi się nie znudził. Dodatkiem są piękne widoki i bardzo przyjemna muzyka w której się zakochałam
Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa - V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 Listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.
Tego filmu przedstawiać chyba nie trzeba. Świetna historia o dążeniu do wolności i o tym, jak łatwo można manipulować ludźmi.
Agentce FBI, Clarise Starling, zostaje powierzona sprawa "Buffalo Billa", seryjnego mordercy wyróżniającego się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, mianowicie odziera je ze skóry. Sprawę pomaga jej rozwikłać inny, niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - Hannibal Lecter - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego. Hannibal jest zauroczony Clarice, a w zamian za odkrywanie przez nią części swej przeszłości, kawałek po kawałku odkrywa jej tajemnicę morderstw.
Uwielbiam Hopkinsa. W tym filmie pokazał, że nie ma sobie równych. Dlaczego dr Hannibal jest w pierwszej 10 chyba tłumaczyć nie trzeba
Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela. Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.
Niesamowita historia, choć film na pierwszy rzut oka przynudnawy. Bo cóż może być ciekawego w historii o facecie który przemierza całą Syberię aby wrócić do domu? A jednak. Ten film pokazuje, ile człowiek jest w stanie znieść.
Film jest oparty na opowiadaniu Julie Powell (Amy Adams) "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen". Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child (Meryl Streep) "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.
Dlaczego Julie i Julia? Bo to świetny, pogodny film o przygodzie z gotowaniem. O tym, że pasja może stać się manią. Poza tym uwielbiam filmy z kuchnią w tle
Przejmująca historia pewnego anioła, który zakochuje się w pięknej lekarce. W szpitalu w Los Angeles leży ciężko chory na serce pacjent. Przy jego łóżku pojawia się anioł, Seth. W tym samym czasie umiera pacjent doktor Maggie Rice. Młoda lekarka bardzo przeżywa śmierć mężczyzny. Seth obserwuje ją i zakochuje się. Postanawia powrócić do świata żywych i związać swoją przyszłość z Maggie. Ale nie jest im dane wspólne szczęście.
To chyba najpiękniejsza historia miłosna jaką znam. Cudna muzyka, świetna gra aktorka. Uwielbiam Meg, lubię Nicolasa. Filmy z nimi zawsze są dobre. A gdy dodamy do tego historię w czasie której ryczymy jak bobry?
Paul Edgecombe (Tom Hanks) jest pensjonariuszem domu starców. Obejrzany w telewizji fragment przedwojennego filmu przywołuje odległe wspomnienia, z których staruszek zwierza się przyjaciółce. W 1935 r. Paul był szefem strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należało odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem wyłożonym zieloną wykładziną, zwaną "zieloną milą". Jednym ze skazańców był czarnoskóry John Coffey, oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek...
O przyjaźni, zaufaniu, ludzkiej głupocie i zawiści. O tym, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.
Prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma "Elle", Jean-Dominique'a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.
Bo jedno wydarzenie może zmienić cały nasz świat. Łącznie z nami. Żyjmy więc tak, jakby to był ostatni dzień.
Opowieść o wojnie, miłości, męskiej przyjaźni i wielkiej pasji. Stany Zjednoczone, rok 1941. Dwaj przyjaciele i zapaleni piloci - Rafe (Ben Affleck) i Danny (Josh Hartnett) służą w lotnictwie. Rafe zakochuje się z wzajemnością w pięknej pielęgniarce Evelyn (Kate Beckinsale). Sielanka kończy się, gdy młody pilot opuszcza Amerykę, by wziąć udział w bitwie o Anglię. Wkrótce przychodzi wiadomość o jego śmierci. Kilka miesięcy później Evelyn i Danny, którzy w międzyczasie zostali przeniesieni do Pear Harbor na Hawajach, nawiązują romans. Tymczasem z wojny wraca cały i zdrowy Rafe. W tym momencie w splątane losy bohaterów ingeruje historia - japońskie bomby spadają na Pearl Harbor...
Na Pearl Harbor zaczynam ryczeć w połowie filmu. Nigdy nie spotkałam się z takim filmem. O muzyce nie wspominając
* opisy zaczerpnięte z filmweb.pl
Podpisuję się pod Rain Manem, Vendettą, Milczeniem baranów i zieloną milą
OdpowiedzUsuńWidziałam tylko "Juli i Julię" ,ale cały czas "przymierzam" się do "Czekolady :)
OdpowiedzUsuń