03.02.2012

Top 10: bohaterowie z którymi chcielibyśmy zamienić się miejscami

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na...
dziesięciu bohaterów, z którymi chcielibyśmy zamienić się miejscami.Hermiona Granger- trochę zadziorna, ciekawa świata, inteligentna czarodziejka. Dlaczego? Ponieważ zazdroszczę jej tego, że pomimo różnych przeciwności losu dążyła do wyznaczonego celu
Dorosła Ania Shirley. Dlaczego? Z tego samego powodu co Hermiona. Szła przez życie z podniesioną głową i dążyła do celu.

Eugenia "Skeeter" Phelan- bohaterka książki Służące. Potrafiła przeciwstawić się całemu systemowi. Dla niej nie liczył się wygląd czy kolor skóry lecz dusza.
 Doktor Hannibal Lecter- chyba z powodu tego jak potrafił wpływać na ludzi


Wiktoria- bohaterka książki Ja, diablica. Dlaczego? A kto nie chciałby mieszkać w Los Diablos i posiadać nadprzyrodzone moce?

 Vianne Rocher- bohaterka książki Czekolada. Dlaczego? Ponieważ udowodniła, że czekolada jest silniejsza niż magia

Kto, jeśli nie ona, Elizabeth Gilbert, miałby odwagę porzucić wszystko i po 30stce szukać samego siebie?Amelia Donaghy, bohaterka książki Kolekcjoner kości. Dlaczego? Inteligentna, piękna, odważna. Kto by nie chciał być taką osobą?
 Clarice Starling, bohaterka Milczenia owiec. Jest w niej coś takiego, że chciałabym się z nią zamienić choć na jeden dzień


 Anastazja Kamieńska, bohaterka książek Aleksandry Marininy. Nie jest ładna, nie jest miła, nie jest łatwa w "obsłudze". Za to ma wielki umysł, super pomysły, zaparcie i determinację. No i mieszka w Rosji :)

5 komentarzy:

 1. Hannibal mnie zaskoczyl :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wyżej - Hannibal wbił mnie w fotel. Siedziałam chwilę bez ruchu i nagle wyrwało mi się z gardła takie "Wuuuut?" ;)

  A "Jedz, módl się, kochaj" muszę koniecznie obejrzeć, dzięki za przypomnienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe typy, wiele zgadza się nam obu... :D
  Ponieważ widzę, że recenzujesz filmy, zapraszam cię do nowego wyzwania filmowego. Więcej znajdziesz tu:

  ogladacpopolsku.blogspot.com

  Pozdrawiam ciepło - Karolka

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Hermioną bym się z chęcią zamieniła;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią zajrzałabym do piekła z książek Miszczuk :) I uwielbiam też Skeeter, ale z nią miejscami bym się raczej nie zamieniła.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu