13.04.2012

30 dni z książkami Dzień 5


Dzień 5 - Książka non-ficiton, której czytanie sprawiło Ci niekłamaną przyjemność

Hmmm. kurna pojęcia nie mam. Na wyróżnienie zasługują "Turcja półprzewodnik obyczajowy" autorstwa Agaty Bromberek, Agaty Wielgołaskiej, "Świat od kuchni. W poszukiwaniu posiłku doskonałego" Anthony'ego Bourdain'a oraz "Urodziłam się dziewczynką".
Miejsce pierwsze z radością daję książce....
"Bogato ilustrowany album i pasjonująca opowieść o Syberii. Z jednej strony książka jest obrazem i opisem tej fascynującej krainy oglądanej podczas podróży po Jeniseju, z drugiej - studium o jej problemach. W każdej z trzynastu miejscowości, w której zatrzymał się statek, autorzy znaleźli pretekst do wnikliwego przedstawienia wybranego tematu."
Książkę tę, wydaną przez świat książki znalazłam w sklepiku taniej książki na dworcu. Zażyczyłam ją sobie jako prezent urodzinowy. Kosztowała 30 zł (jej wartość rynkowa wynosi(ła) ok 80zł). Jest to najpiękniejszy album i najpiękniejsza opowieść o Syberii jaką miałam przyjemność czytać/oglądać. Od tej pory marzę o tym, żeby tam pojechać. Jednak nie na wycieczkę objazdową lecz sama, aby móc się delektować ludźmi, przyrodą, architekturą, pogodą... wszystkim

2 komentarze:

 1. żadnej nie czytałam :( trzeba chyba ponadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)

  Może miałabyś ochotę wziąć udział w konkursie organizowanym na naszym blogu :) ?
  Jeśli tak to zapraszam:

  http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2012/04/ksiazeczkowy-konkurs-z-nagrodami.html

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie coś więcej niż "dopisuję do listy". Chciałabym poznać Twoje zdanie.
Zanim skomentujesz zapoznaj się proszę z ZASADAMI panującymi na blogu